Najczęściej zadawane pytania

Posted by on 06-03-17 23:13

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczące projektu Team Europe & the art of debate.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem teameurope@ksmowcow.pl

Czym jest projekt Team Europe & the art of debate?

Team Europe & the art of debate to cykl siedmiu, niezależnych Turniejów Debat Europejskich w różnych miastach w Polsce, organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce przy współpracy z siecią CDE i Team Europe, z okazji obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich .

W jakich miastach odbywają się Turnieje?

Debaty odbędą się w: Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu. W każdym z tych miast organizowany jest niezależny, osobny turniej.

Kto może wziąć udział w debatach?

Zgłosić może się każda czteroosobowa drużyna składająca się ze studentów (niekoniecznie z tej samej uczelni i z tego samego miasta). Jeden zespół może wziąć udział maksymalnie w dwóch eliminacjach.

Jak wyglądają eliminacje?

W każdym z siedmiu miast przeprowadzony zostanie osobny konkurs eliminacyjny. Spośród drużyn, które zgłoszą się do projektu zostaną wylosowane pary, które zmierzą się w debacie. Tezy debat eliminacyjnych dla każdego konkursu zostaną rozlosowane na 5 dni przed jego rozpoczęciem spośród podanej wcześniej puli 20 tez przyporządkowanych do tego etapu projektu. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek, co zależnie od miasta i ilości zgłoszeń może trwać dzień lub dwa, zostanie przygotowana lista rankingowa wyników, jakie zespoły osiągnęły w debacie. Drużyny, które osiągnęły dwa najwyższe wyniki awansują do Debaty Finałowej.

Daty oraz miejsca debat eliminacyjnych:

  • 8/9.03.2017 – Warszawa - Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, al. Niepodległości 22
  • 13/15.03.2017 – Kraków – Uniwersytet Ekonomiczny (Paw.B, sala 053 (KSB))
  • 14.03.2017 – Wrocław – Uniwersytet Wrocławski, bud. D WPiA (sala 2.05)
  • 21.03.2017 – Katowice - Biblioteka Śląska, sala "Benedyktynka"
  • 22.03.2017 – Rzeszów – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Klub Akademicki IQ.
  • 24.03.2017 – Łódź – Instytut Europejski w Łodzi, ul. Piotrkowska 262/264
  • 28.03.2017 – Lublin – Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie (sala 217)

W jakich godzinach odbędą się debaty eliminacyjne?

W zależności od miasta, eliminacje odbędą się mniej więcej między godzinami 10/11 a 18/19. Natomiast każda drużyna przychodzi na inną godzinę (wszystkie informacje wysłane zostaną drogą mailową). Drużyna może zgłosić wcześniej swoją dyspozycyjność godzinową na teameurope@ksmowcow.pl.

W jaki sposób i do kiedy można się zgłaszać?

Rejestracja na eliminacje odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie: http://ksmowcow.pl/teameurope.html. Zgłoszenia przyjmujemy do ostatniego dnia przed etapem eliminacji lub do momentu wyczerpania się miejsc. W Krakowie i Warszawie limit miejsc to 20 drużyn, a w pozostałych miastach maksymalnie 10 – decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Jak wygląda Debata Europejska?

Debaty przeprowadzane są w języku polskim, zgodnie z systemem oceny Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Na naszej stronie internetowej (http://ksmowcow.pl/teameurope.html) znajdują się: Regulamin, szczegółowe zasady debaty oraz Karta Oceny (pliki w załącznikach).

Zachęcamy również do zapoznania się z filmikiem instruktażowym, prezentującym przebieg debaty: https://www.youtube.com/watch?v=jZSPDIl4JeM

Kiedy odbędzie się Debata Finałowa?

Finały projektu Team Europe & the art of debate odbędą się w kwietniu 2017. W każdym z miast zorganizowana zostanie Debata Finałowa, pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami, wyłonionymi na etapie eliminacji. Tezy zostaną podane do wiadomości na dwa tygodnie przed terminem debaty. W gronie sędziowskim zasiądą urzędnicy Komisji Europejskiej, przedstawiciele Centrów Dokumentacji Europejskiej, przedstawiciele uczelni oraz członkowie polskich organizacji debatanckich. Zwycięzca każdego z siedmiu finałów w ramach nagrody odwiedzi siedziby najważniejszych unijnych instytucji w Brukseli.